Skip to content
malowanie dachów

Malowanie dachów

Zmiana koloru, która odświeża wygląd

Kompleksowe malowanie dachów

Posiadanie bezpiecznego dachu nad głową, to jedna z podstawowych potrzeb każdego człowieka. Ale co zrobić by posiadanym dachem cieszyć się przez wiele lat? Niestety wiele osób nie dba o swój dach po wybudowaniu domu i zostawia go na przysłowiową pastwę losu. Remontujemy wnętrza, wymieniamy meble, wymieniamy wyposażenie, ale zapominamy o jednym z najważniejszych elementów domu, jakim jest dach.

Odrobina troski o dach, jego regularne czyszczenie i konserwacja sprawią, że Twój dach będzie prezentował się nieskazitelnie przez długie lata. Jednym z elementów, który pozwala na wizualną poprawę dachu jest jego odmalowanie – odświeżenie koloru lub zupełna zmiana. A z dachem i jego kolorystyką wbrew pozorom możemy całkiem nieźle poszaleć.

Dlaczego zaniedbujemy dachy i nie poświęcamy im wystarczająco dużo czasu? Powód tego wydaje się dość prozaiczny. Dach to element, do którego najtrudniej jest dotrzeć i o który ciężko zadbać we własnym zakresie. Remont dachu nie jest tak szybki i prosty jak odświeżenie wnętrza. Praca na takiej wysokości wymaga odpowiedniego przygotowania, wysokiego poziomu bezpieczeństwa, specjalistycznego sprzętu i doświadczenia. Z tego powodu samodzielne wykonywanie prac porządkowych na dachu jest praktycznie niemożliwe. Pomoc przychodzi od firmy Renoskam, która profesjonalnie zajmie się Twoim pokryciem dachowym. Nasz zespół składa się z doświadczonych pracowników, którzy dokładnie wiedzą, jak Ci pomóc.

Czy jesteś zainteresowany malowaniem dachów przez Renoskam?

dachówka

Czyszczenie i malowanie dachów 

Firma Renoskam oferuje Państwu usługi związane z pielęgnacją dachów w bardzo konkurencyjnych cenach. Oferta naszej firmy jest oparta przede wszystkim na usługach – czyszczenia, malowania oraz impregnacji dachów.

Jeśli chcesz otrzymać konkretną wycenę, skontaktuj się z nami! po doprecyzowaniu szczegółów przedstawimy ofertę.

Każde zlecenie stawia przed nami nowe wyzwania, pozwala nam zrozumieć lepiej potrzeby i wymagania naszych Klientów. Obecnie oferujemy Państwu:

  • Sprzątanie dachów – zdecydowanie najbardziej podstawowa i zarazem najpopularniejsza usługa jaką wykonujemy. Efekty widoczne są natychmiast. Radykalnie poprawiają wygląd całego domu.
  • Renowacja dachów – proces, który trwa nieco dłużej i daje jeszcze lepsze rezultaty. W zależności od rodzaju dachu może przybierać różne formy, a także inną kolejność. Proces ten omawiamy indywidualnie z każdym klientem. Zapewniamy czyszczenie, malowanie, gruntowanie i impregnację. Renowacja dachu może składać się z kilku etapów. Nie tylko poprawia wygląd dachu, ale także chroni go przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Proces trwa zwykle kilka dni.
  • Czyszczenie kostki brukowej oraz czyszczenie elewacji – to dodatkowa działalność naszej firmy. Często korzystają z niego zadowoleni klienci, którzy wcześniej zlecili wykonanie remontu lub czyszczenia dachu.
ile kosztuje malowanie dachu
Profesjonalne farby
farba na dach
Zmiana koloru
dach po malowaniu
Dach jak nowy

Ile kosztuje malowanie dachu?

Zarówno czyszczenie, renowacja, konserwacja jak i malowanie pokrycia dachowego to bardzo ważne elementy, o które powinni dbać właściciele domów jednorodzinnych. Renoskam oferuje swoje wsparcie we wszystkich tych elementach. Oferujemy nasze usługi w sposób profesjonalny i w konkurencyjnych cenach. Stosowane przez nas wysokiej jakości materiały tylko zapewniają najwyższy poziom naszej pracy. Zachęcamy do kontaktu z Renoskam za pośrednictwem naszej strony internetowej, w celu uzyskania darmowej wyceny.

malowanie dachówki

Renowacja dachów  – zmień kolor dachu i odśwież jego wygląd

Malowanie dachów to jedna z naszych najpopularniejszych usług. Klienci decydują się na taką usługę z różnych powodów – przede wszystkim w sytuacji, gdy warstwa farby jest już wyblakła bądź łuszczy się, jak również gdy określony kolor nie odpowiada już klientowi. Renoskam oferuje nie tylko odnowienie koloru, ale także radykalną zmianę np. z czerwieni na czerń. Po nałożeniu dwóch warstw farby dach zostanie dokładnie pokryty, a poprzedni odcień nie będzie prześwitywał – dach jak nowy!

Malowanie dachu trwa zwykle kilka dni. Dach jest najpierw czyszczony, a następnie malowany dwiema warstwami farby. Używamy certyfikowanych i sprawdzonych farb Beker, abyś mógł jak najdłużej cieszyć się efektami i pięknym odnowionym dachem. Są to specjalne produkty, stworzone z myślą o dachach. Cieszą się uznaniem klientów niemal w całej Europie. Farby Beker to farby akrylowe na bazie wody, przyjazne dla środowiska. Producent gwarantuje, że są odporne na deszcz, mróz, śnieg i światło słoneczne. Dodatkowo posiadają właściwości ograniczające powstawanie mchu na dachu.

Farby Beker oferują również szeroką gamę barw, dzięki czemu wybór koloru nie jest problemem, a przyjemnością. Aby osiągnąć jeszcze lepszy efekt, stosujemy głównie malowanie natryskowe. Oferujemy także malowanie płytek zastępczych lub szalunków dla klienta w przypadku uszkodzenia pojedynczych sztuk. Po każdym zamówieniu przekazujemy również zapas farby na wypadek różnych uszkodzeń.

dach

Jak często malować dach?

Częstotliwość malowania i renowacji dachu zależy od wielu czynników, przede wszystkim od lokalizacji domu i warunków atmosferycznych. Najwięcej uwagi i pielęgnacji wymagają dachy domów znajdujących się w pobliżu wysokich drzew, ponieważ są one najbardziej narażone na opadające i gnijące liście. Rynny należy czyścić przynajmniej raz w roku. Powinniśmy również co roku sprawdzać dach i jego pokrycie. Natomiast dokładniejszą inspekcję dachu należy przeprowadzać średnio co pięć lat. Sama konserwacja dachu i to w jaki sposób powinna być wykonana, zależy od rodzaju pokrycia dachowego.

  • Dachy z blachy ocynkowanej – pokrycie staje się matowe i mogą pojawić się ślady rdzy. W takim przypadku należy go oczyścić i pomalować odpowiednim preparatem do blachy ocynkowanej.
  • Dachy z blachy malowanej – powłoka może pękać, odbarwiać się, a nawet miejscami odpadać, z powodu powstałych wcześniej pęcherzy. Wtedy wymagana jest kompleksowa profesjonalna konserwacja.
  • Dach z dachówki – sprawdzamy, czy na dachówkach nie ma pęknięć, wykruszeń, pleśni i mchu. W przypadku wystąpienia wad wymienimy lub wyczyścimy wadliwe płytki.
  • Dbanie o pokrycie dachu to nie tylko estetyka, ale przede wszystkim jego trwałość. Zignorowanie uszkodzeń może poważnie wpłynąć na jakość dachu.

Renoskam oferuje profesjonalną i niedrogą renowację dachów. Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej o naszych usługach.